Syndróm dráždivého čreva – aké je jeho diagnostikovanie?

november 9th, 2017

Syndróm dráždivého čreva – ako sa diganostikuje?

Syndróm dráždivého čreva – aké je jeho diagnostikovanie?

Syndróm dráždivého čreva, v skratke IBS, ktorá je odvodená od anglického slovného spojenia. V preklade môžeme pod týmto anglickým slovom chápať syndróm dráždivého čreva. O IBS môžeme hovoriť najmä vtedy, ak mávate opakované nutkanie ísť na záchod, ale vyprázdnenie je problematické a vyskytuje sa zriedkavo alebo vôbec. Syndróm dráždivého čreva je chronická choroba, ktorá narúša normálne fungovanie čriev. Jej príznakmi sú bolesti brucha, nafukovanie a zmenená činnosť čriev.Teraz by som prešla na diagnostikovanie choroby. Tento problém sa len veľmi ťažko diagnostikuje. Nakoľko jeho príznaky sa podobajú príznakom iných ochorení, môžu sa často zamieňať. Na to, aby sa toto ochorenie s presnosťou diagnostikovalo, je potrebné gastroenterologické vyšetrenie, sonografia, kolonoskopia a krvné testy. Absolvovanie vyšetrenia je potrebné najmä preto, aby sa vylúčili iné, závažnejšie ochorenia. Je nevyhnutné, aby sa najskôr vylúčili všetky ostatné možnosti, aby výsledky boli negatívne a nenaznačovali žiadne závažné ochorenie. Potom diagnostikovanie syndrómu dráždivého čreva je stopercentné.