Supergreens – pšeničná a jačmenná tráva

január 10th, 2018

Supergreens

Supergreens – pšeničná a jačmenná tráva

Ak si pod pojmom supergreens predstavíte nejaké zelené rastlinky, tak nie ste ďaleko od pravdy. V čom sa teda líšia, a v čom sú také úžasné? Medzi supergreens patrí aj napríklad pšenica alebo jačmeň. Teraz si poviete, že či čítate správne. Áno, my totiž konzumujeme prevažne múku z pšeničných klasov, ale v tomto prípade máme na mysli pšeničnú a jačmennú trávu, čiže ešte keď sú tieto plodiny mladé. Vtedy totiž obsahujú najviac užitočných látok, a teda sú najviac účinné pre naše zdravie. Medzi supergreens, ako jačmenná tráva alebo pšeničná tráva je malý nutričný rozdiel. Obe obsahujú 18 z 20 aminokyselín, vitamíny B1, B2, B6, B12, C, E a K, minerály, vápnik, draslík, horčík, železo, mangán, zinok, jód, meď, fosfor a rozličné antioxidanty. Tieto potraviny sú tak silné, že sa považujú za tie, ktoré dokážu liečiť mnohé typy ochorení, vrátane rakoviny. Trávy sa môžu konzumovať ako čerstvé šťavy, alebo môžu sa požuť, aby sme tú šťavu z nich dostali, kým suchú stopku pšeničnej trávy treba vypľuť, keďže nemáme žalúdok prispôsobený tak, ako bylinožravce.