Detoxikačná kúra a jej tradícia

máj 26th, 2017

Detoxikačná kúra

Detoxikačná kúra a jej tradícia

Detoxikačná kúra je účinným spôsobom ako dostať z tela množstvo škodlivých toxínov a nebezpečných látok. Detoxikačná kúra sa využíva už veľa rokov, teda nejde o nejaký súčasný módny výstrelok. Detoxikačnou kúrou sa liečili naši predkovia a využívali ju aktívne pri rôznych zdravotných problémoch. Teda miestna liečiteľka im namiešala bylinky, ktoré boli vhodné na ich stav a oni ich mali užívať. Teda dochádzalo k liečeniu, pritom aj k detoxikácii. Mnoho byliniek sa využíva na očisťovanie organizmu. Robili to naši predkovia a robíme to i my. Veľmi vyhľadávanou bylinou v tejto oblasti je Ostropestrec mariánsky. Je to známa bylina, ktorá sa používa najmä pri problémoch s pečeňou, ktorá je oslabená a jej funkcia je porušená.

Ostropestrec má neuveriteľné účinky a pri jeho pravidelnom pití sa pečeň dokáže zregenerovať a dostať do formy. Pečeň má schopnosť samoregenerácie, ale ak je veľmi poškodená, tak jej musíme pomôcť. Ostropestrec sa môže užívať vo forme čajov, ale i formou semien, ktoré si vieme pridať napríklad do vločkovej zmesi. Ďalším výborným čajom,ktorý podporuje očisťovanie tela je taká bežná bylina Žihľava dvojdomá. Žihľavový čaj môžete piť pravidelne, pretože nemá nejaké zaťažujúce a vedľajšie účinky. Takže sa môže stať vašim denným rituálom. Čaj je veľmi chutný a môžete si ho osladiť medom. Žihľava čistí krv a posilňuje metabolické procesy.