Chia semienka ako zdroj sily

jún 5th, 2017

Chia semienka

Chia semienka ako zdroj sily

Chia semienka sú jednoducho úžasné. Chia semienka doslova pohltili náš trh a dnes ich nájdete nielen na pultoch zdravých potravín, ale i v bežných predajniach. Pritom sa môžete stretnúť i s jedlami v reštauráciách, ktoré obsahujú chia semienka. Majú neuveriteľné vlastnosti a dodávajú nám veľkú silu. Práve to je dôvodom, prečo si ich cenili i staroveké civilizácie, ktoré boli pre nich zdrojom sily a energie. Cenili si ich až natoľko, že ich považovali za platidlo, ktoré malo veľmi vysokú cenu. Menili ich za iný tovar. Vďaka tomu mali takú veľkú silu a vedeli zdolať i veľké výškové rozdiely. Chia semienka sú výborným zdrojom minerálnych látok a vitamínov.

Pokiaľ prídu do kontaktu s tekutinou, tak začnú vylučovať slizkú látku, ktorá zahustí dané jedlo, či nápoj. Je ideálne, ak sa pridáva k rastlinným mliekam, potom vznikne puding, ktorý je veľmi chutným a zdravým jedlom. Kombinuje sa hlavne s kokosovým mliekom, či mandľovým mliekom. Hodí sa k tomu bobuľovité ovocie. Takýto dezert je veľmi zdravou variantou a vy si ho môžete v pokoji dopriať bez toho, aby ste pribrali nejaké to kilo navyše. Hodia sa však i do jogurtov a rôznych smoothies. Tie sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Môžete zvoliť kombináciu zeleniny a ovocia a pridať rôzne semienka.